Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی مشارکت 700 پرستار در سنجش فشار خون همدانی‌ها

مشارکت 700 پرستار در سنجش فشار خون همدانی‌ها

b_150_150_16777215_00_images_fesharkhon.jpgمدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از مشارکت 700 پرستار در سنجش فشار خون مردم استان همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، فاطمه شیرانی با اعلام این خبر، اظهارداشت: در راستای طرح بسیج ملی سنجش فشار خون بالا پایگاه‌های سنجش فشار خون در 20 بیمارستان دانشگاهی، تامین اجتماعی، ارتش و خصوصی راه اندازی شده است. 

وی افزود: علاوه بر بیمارستانها، پایگاه های سنجش فشار خون در 5 کلینیک ویژه، 9 آزمایشگاه خصوصی، 2 مرکز مراقبت در منزل، 4 مطب مامایی، 4 مرکز مشاوره مامایی و 38 مرکز MMT ایجادشده است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، اضافه کرد: در اجرای این طرح 700 پرستار و 40 دانشجوی پرستاری در دو نوبت صبح و عصر و با مجموع 4200 شیفت کاری در این طرح ملی مشارکت فعال دارند.

وی از اطلاع رسانی گسترده در سطح شهر با همکاری شهرداری و برنامه های ویژه با حضور پرستاران در مرکز صدا و سیمای استان خبرداد و تصریح کرد: همه مجریان مشارکت کننده دراین طرح نیز آموزش های لازم را دیده و گواهی آموزشی دریافت کرده اند.

شیرانی گفت: آموزش سبک زندگی سالم، داشتن فعالیت بدنی و رعایت رژیم عذایی کم نمک به تمامی مراجعین؛ همچنین ارجاع افراد دارای فشار خون بالا به مراکز درمانی از دیگر اقدامات پرستاران همدانی در اجرای بهتر این طرح ملی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن