Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی کنگره آیت‌الله تألهی ماندگار می‌شود

کنگره آیت‌الله تألهی ماندگار می‌شود

b_150_150_16777215_00_images_sedighi.jpgامام جمعه موقت تهران گفت: کنگره آیت الله تألهی که با عظمت برگزار شد، ماندگار خواهد شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در کنگره بزرگداشت آیت الله تالهی که با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری در همدان در حال برگزاری است، اظهار کرد: عارف جز خداوند چیزی نمی بیند و این انسان دلداده تحت ولایت مطلق خداوند قرار می گیرد.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه وجود عارف بوی خدا می دهد، یادآور شد: افرادی که به این مرحله می رسند به یکباره جذب خداوند می شوند.

وی همچنین تصریح کرد: انبیاء تمام کارهای خود را در قالب مأموریت و عبودیت انجام می دادند و خداوند به آنها نظر کرده بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام (ره) قدرت دین را در فراز تمام قدرت ها قرار داد، یادآور شد: ایمان، قدرت های بزرگ را مهار می کند و تمام قدرت هایی که کنار هم بودند نتوانستند مقابل انقلاب اسلامی بایستند؛ قدرت های بزرگ سیاسی، مالی و جاسوسی هشت سال تلاش خود را کردند؛ اما امام خمینی (ره) هیچ گاه متزلزل نشدند چون خود را به خدا نزدیک کرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه اوج عرفان در کربلا قابل مشاهده است، اظهار کرد: کسانی که خود را بدهکار دین و ولایت می دانند، عارف هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه قدرت ها از جوانان ایرانی که ولی فقیه به آنها افتخار می کنند، بی خبرند، یادآور شد: علمای ما به مرحله ای رسیدند که عقل ما برای رسیدن به این مرحله ناتوان است و  آیت الله تالهی به این مرحله رسیدند.

وی با بیان اینکه آیت الله تألهی ولی فقیه را حجتی بر حجت خدا می دانند، گفت: این عالم بزرگوار خود را بر ولی فقیه مقدم نمی شمردند که این نه تنها یک امر قراردادی در شرع است و نقش تکوینی دارد.

حجت‌الاسلام صدیقی ضمن ابراز خرسندی از تلاش برای برگزاری این کنگره، خاطرنشان کرد: کنگره آیت الله تألهی با عظمت برگزار شد و این اقدام ارزشمند ماندگار خواهد بود و آثار خود را بر آیندگان خواهد داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن